Další řezbářský rekord

Jiří Halouzka se v Jiříkově pustil do sčítání svých koní a slonů

• Jiří Halouzka se v Jiříkově pustil do sčítání svých koní a slonů. Ne že by měl nějaká stáda na pastvinách, to jen řezbář Halouzka počítá své sochy. Připravuje je pro zaevidování dalšího českého rekordu. Všechny své sochy koní a slonů, které vyřezal, postavil na jedno místo.

„Je to má celoživotní tvorba, je to shromáždění všech koní a slonů, vyřezaných v životní velikosti, které jsem vytvořil,“ řekl Jiří Halouzka. Jde opět o sochy, které jsou součástí jeho betlému. I ten samotný je už zapsán jako největší na světě.

• Česká databanka rekordů Agentury Dobrý den Pelhřimov už eviduje několik českých rekordů, které řezbář Jiří Halouzka vytvořil. Jde například o největší kolekci dřevěných soch Praděda v životní velikosti, nejvíc vlastnoručně vyřezaných draků, nejvíc vznášejících se andělů, největší závěsný lustr z jediného kusu dřeva či největší dláto.

• Nyní k nim přibude i největší stádo slonů a koní v životní velikosti, vyřezaných jediným řezbářem. Po zdokumentování rekordu se sochy slonů a koní opět vrátí na své původní místo v betlému.

„Nějakou dobu ale sochy všech koní a slonů nechám takhle pohromadě, nejspíš až do konce prázdnin, aby si je zde návštěvníci mohli přijet prohlédnout,“ plánoval Halouzka. Jeho Pradědova galerie v Jiříkově je pro veřejnost otevřená každý den v roce.

• Sochy jsou unikátní i tím, že navzdory velikosti jsou vyrobeny z jediného kusu dřeva. A sehnat tak velké kmeny stromů není jednoduché.

* autor článku: Dalibor Otáhal  (Bruntálský deník / 24.4.2016)

Jiří Halouzka má další řezbářský rekord

%d blogerům se to líbí:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close