Videa

Řezbář z Guinnessovky, z cyklu dokumentárního filmu: Náš venkov

• V Jiříkově na Bruntálsku rostou pod rukama Jiřího Halouzky dřevění obři. Dokumentární film České televize z cyklu Náš venkov připravil Aleš Koudela.

Řezbář  Jiří Halouzka „zdědil“ své řemeslo po svém pradědovi i dědovi. Žije se svou rodinou ve vesničce Jiříkov na Bruntálsku, kde má i svou obrovskou Pradědovu galerii se spoustou soch v životní i nadživotní velikosti. Halouzka si libuje v těchto velkých sochách, i když mu dají mnohem více práce, spotřebuje více dřeva, víc si musí dát záležet na detailech sochy, které jsou mnohem více vidět. Ale většími sochami dělá i větší radost svým divákům. „Sám měřím dva metry a vážím 130 kilo a zálibu ve velkých sochách mám po svém dědovi, takže je to i naplnění rodinného odkazu“.

► Pro zhlédnutí videa klikněte sem

Kostel sv. Michaela Archanděla v Jiříkově z cyklu     dokumentárního filmu: Zachraňme kostely

• Dokumentární cyklus TV NOE představuje proces obnovy zdevastovaných chrámů. Jiříkovský kostel, původně zasvěcený sv. Jiří náležel v letech 1570 až 1624 luteránům, katolická církev, která chrám posléze opět převzala, jej roku 1655 obdařila novým patronem, sv. Michaelem.

Pro zhlédnutí videa klikněte sem

Největší betlém na světě – dokumentární reportáž od: Aktuálně.cz

• V Jiříkově u Rýmařova (vesnice se poprvé proslavila natáčením filmu Bohdana Slámy: Divoké včely) žije autor a majitel největšího betlému na světě a mnoha dalších podivuhodností, umělecký řezbář Jiří Halouzka. Řemeslo se v jeho rodině dědí už tři generace a na kreativitě a rychlosti tvorby páně Halouzkovy je to vidět, v jeho dřevěné galerii se lze procházet celé hodiny. A když Vás exponáty unaví, můžete si jít pohladit daňky nebo dát řeč s řezbářem samotným. Na kus řeči se do Jiříkova stavil i náš tým Aktuálně.cz.

Pro zhlédnutí videa klikněte sem

Setkání řezbářů na Jasence

• Dokumentární reportáž filmového studia Jasenka o setkání řezbářů na Jasence v Beskydech.

► Pro zhlédnutí videa klikněte sem

Mega řezbář v České knize rekordů

• Jiří Halouzka je dlouholetým spolupracovníkem pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit a ve své Pradědově galerii v Jiříkově (i okolí) vystavuje mnohá umělecká díla zapsaná do České knihy rekordů. V pelhřimovské expozici Zlaté české ručičky sídlí jeho ježek s rekordním počtem bodlin – přijďte se na něj (a stovky dalších exponátů) podívat.

► Pro zhlédnutí videa klikněte sem

Umístění Pradědova galerie u Halouzků, Jiříkov 39, 793 51 pošta Břidličná Telefon +420 731 491 633 Email galeriehalouzka@seznam.cz Hours Otevřeno 365 dní v roce od 9:00 do 17:00 v zimní sezóně / od 9:00 do 18:00 v letní sezóně
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close