Videa

Slavnostní odhalení kohoutího maskota HC Olomouc (10. 3. 2019)

• Mrkněte na krátké video se slavnostního odhalení kohoutího maskota HC Olomouc, která byla předána a slavnostně odhalena 10. 3. 2019, ve sportovním areálu TJ Sokolka, v Horce nad Moravou. Kus velké a pečlivé práce je za mnou, a já se mohu soustředit na další zajímavé projekty, které mě čekají.

Betlemářská tradice a největší betlém na světě (17. 12. 2018)

• Podívejte se na novou video reportáž z naší Pradědovy galerie, která byla odvysílána dne 17. 12. 2018 v pořadu ČT: Dobré ráno. Je věnována betlemářské tradici, a největšímu betlému na světě, který najdete právě u nás a každým rokem se pod rukami uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky stále rozrůstá.

První spuštění 10m vodopádu (25. 8. 2018)

• Dne 25.8.2018 jsme dokončili instalaci rozvodného potrubí na 10-ti metrový vodopád a po 3 letech intenzivní práce jsme při akci: UKONČENÍ LETNÍCH PRÁZDNIN spustili vodopád v plné síle, kdy bylo zapnuto 12 čerpadel o výkonu 240 tisíc litrů.

► Pelhřimov – Město rekordů a kuriozit 2018 (Halouzkovi)

• Perná příprava a úsilí obou adeptů přináší své ovoce a Pradědova galerie má své dva důstojné pokračovatele, kteří se stali 9. června 2018 českými rekordmany na náměstí v Pelhřimově, na tradičním festivalu českých rekordů: „Město rekordů a kuriozit 2018“, synové René a Erik tak úspěšně navazují na řemeslo svého otce, světového rekordmana, Jiřího Halouzky.

► Řezbář z Guinnessovky, z cyklu dokumentárního filmu: Náš venkov

• V Jiříkově na Bruntálsku rostou pod rukama Jiřího Halouzky dřevění obři. Dokumentární film České televize z cyklu Náš venkov připravil Aleš Koudela.

Řezbář  Jiří Halouzka „zdědil“ své řemeslo po svém pradědovi i dědovi. Žije se svou rodinou ve vesničce Jiříkov na Bruntálsku, kde má i svou obrovskou Pradědovu galerii se spoustou soch v životní i nadživotní velikosti. Halouzka si libuje v těchto velkých sochách, i když mu dají mnohem více práce, spotřebuje více dřeva, víc si musí dát záležet na detailech sochy, které jsou mnohem více vidět. Ale většími sochami dělá i větší radost svým divákům. „Sám měřím dva metry a vážím 130 kilo a zálibu ve velkých sochách mám po svém dědovi, takže je to i naplnění rodinného odkazu“.

► Kostel sv. Michaela Archanděla v Jiříkově z cyklu dokumentárního filmu: Zachraňme kostely

• Dokumentární cyklus TV NOE představuje proces obnovy zdevastovaných chrámů. Jiříkovský kostel, původně zasvěcený sv. Jiří náležel v letech 1570 až 1624 luteránům, katolická církev, která chrám posléze opět převzala, jej roku 1655 obdařila novým patronem, sv. Michaelem Archandělem.

 Největší betlém na světě – dokumentární reportáž od: Aktuálně.cz

• V Jiříkově u Rýmařova (vesnice se poprvé proslavila natáčením filmu Bohdana Slámy: Divoké včely) žije autor a majitel největšího betlému na světě a mnoha dalších podivuhodností, umělecký řezbář Jiří Halouzka. Řemeslo se v jeho rodině dědí už tři generace a na kreativitě a rychlosti tvorby páně Halouzkovy je to vidět, v jeho dřevěné galerii se lze procházet celé hodiny. A když Vás exponáty unaví, můžete si jít pohladit daňky nebo dát řeč s řezbářem samotným. Na kus řeči se do Jiříkova stavil i náš tým Aktuálně.cz.

 Setkání řezbářů na Jasence

• Dokumentární reportáž filmového studia Jasenka o setkání řezbářů na Jasence v Beskydech.

 Mega řezbář v České knize rekordů

• Jiří Halouzka je dlouholetým spolupracovníkem pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit a ve své Pradědově galerii v Jiříkově (i okolí) vystavuje mnohá umělecká díla zapsaná do České knihy rekordů. V pelhřimovské expozici Zlaté české ručičky sídlí jeho ježek s rekordním počtem bodlin, přijďte se na něj a stovky dalších exponátů podívat.

Umístění Pradědova galerie u Halouzků, Jiříkov 39, 793 51 pošta Břidličná Telefon +420 731 491 633 Email galeriehalouzka@seznam.cz Hodiny Otevřeno 365 dní v roce od 9:00 do 17:00 v zimní sezóně / od 9:00 do 18:00 v letní sezóně
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close